Artistid 2019


Idamaise tantsu artist SARA GUIRADO (Hispaania) on tegelenud oriental tantsuga juba aastast 1999. Tema tantsu stiil põhineb nii "Reda" kui argentiina stiilidel. Sara reisib regulaarselt Egiptusesse, et täiendada end mitte ainult orientali poole pealt vaid ka folkloori, zaari, Sufi tseremooniate. Lisa vürtsi tema stiilile lisab flamenko ja india klassikaline tants. Kuid Sara pole vaid tantsija vaid ka suurepärane perkussionist ja teda võib näha esinemas üle maailma.
Sara Guirado esinemis videod on kõige rohkemate vaatamistega idamaise tantsu videod Youtube's- üle 40 miljoni vaatamise!
ELMIRA (Valgevene) on tunnustatud õpetaja ja professionaalne idamaiste tantsude õpetaja Valgevene Tantsu Liiga poolt. Ta on tegelenud idamaise tantsuga juba 10 aastat, millest 6 on tantsinud professionaalsel tasemel. Elmira on juhendajaks tantsustuudiole „Saphir” Riias. Ta on mitmete riiklike ja rahvusvaheliste tantsu konkursite võitja, näiteks kõikide professionaalide improvisatsiooni kategooriate võtja Al Hayat’i Festivalil Ukrainas 2018.KATYA KIIPLI (Eesti/Iirimaa) on rahvusvaheline tantsuõpetaja, koreograaf ja kostüümi disainer Eestist, kes viimased 11 aastat on elanud Iirimaal. Lapsepõlves õppis balletti ning samuti viiulimängu 9 aastat. 2005. aastal leidis ta enda jaoks idamaise tantsu. Iirimaal lõpetas ta bakalaureuse kraadi Limerick’i Ülikooli koreograafia erialal. Aastal 2013 alustas Katya enda grupi õpetamist ning praeguseks on ka Raqs Ireland Championship festivali korraldaja. Hetkel võtab osa paljudest idamaise tantsu festivalidest Euroopas nii õpilase kui õpetajana.


JELENA (Eesti) on professionaalne idamaise tantsu artist, kes on tantsuga tegelenud varajastest lapsepõlvest. Idamaiste tantsustiilidega tegeleb üle 10 aasta, pidevalt ennast arendades ja täiendades parimate rahvusvaheliste meistrite käe all. Lisaks idamaisele tantsule harrastab erinevaid tantsustiile nagu fusion, tribal fusion, Urban Contemporary, loominguline tants jpt huvi pakkuvad stiilid. Samuti täiendab ennast pidevalt terviseliikumise teemadel. Jelena on Arrakis Tantsustuudio treener ja koreograaf ning mitmete tantsuürituste kaaskorraldaja.

BERIT VILL (Eesti) on Müstika Tantsustuudio tegevjuht ning rahvusvaheliselt tunnustatud tantsuõpetaja ja kohtunik, nüüdseks tantsinud juba 17 aastat. Alates 2004. aastast töötab treenerina juhendades tunde ja kursusi erinevates linnades Eestis ja ka välismaal. Lisaks on Berit Vill olnud žüriis kohtunikuks mitmetel rahvusvahelistel kõhutantsufestivalidel: Raks Berlin (Saksamaa), Cairo By Night ja To Dance or Not to Dance Live (Kreeka), Raks Sharki Stars (Prantsusmaa). Lisaks on Berit korraldanud palju erinevaid tantsu- ja kultuuriüritusi. Aastal 2018 korraldas Berit näiteks koos tuntud iraagi tantsu õpetaja Assala Ibrahimiga koos esimest iraagi tantsu festivali maailmas, mis toimub siinsamas Eestis.
Berit Aicha Vill on ka pikaajalise kogemusega koreograaf ning juhendab lisaks ka Müstika kõhutantsu showgruppe, kellega on esinemas käidud erinevatel festivalidel, eraüritustel kui ka edukalt osa võetud mitmetest konkurssidest.


ANDRE HAIKAL (Liibanon/Eesti) on professionaalne tantsija Liibanonist, kellel on juba 12 aastane kogemus erinevate tantsustiilide õpetamisel sealhulgas ka dabke. Liibanonis üleskasvades on suurematel pidustustel dabke loomulik osa peost, nii nagu pea igas eesti pulmas valss. Andre on õpetanud professionaalsel tasemel oma õpilasi, kes on võistelnud ja esinenud erinevate dabke stiilidega rahvusvahelistel üritustel. Meie festivali tundides tutvustab ta dabket nii nagu seda tantsitakse tema kodumaal, andes ülevaate ka selle erinevatest stiilidest.